Test Stylu Przywiązania

Jak tworzysz relacje — nawet jeśli robisz wszystko „dobrze”?

Przeczytaj każde zdanie i zaznacz te, z którymi się utożsamiasz.
Nie analizuj za długo. Zaznacz to, co jest najbardziej prawdziwe dla Ciebie.

Często boję się, że ktoś przestanie mnie kochać.

Okazywanie przywiązania bliskiej osobie przychodzi mi z łatwością.

Gdy ktoś robi się zbyt bliski, czuję potrzebę dystansu.

Bardzo pragnę bliskości, ale jednocześnie się jej boję.

Gdy ktoś się oddala, od razu zaczynam to analizować.

Nie panikuję od razu, gdy pojawia się konflikt.

Trudno mi mówić o emocjach.

Kiedy ktoś jest blisko, czuję napięcie albo chaos.

Trudno mi czuć spokój, kiedy druga osoba jest chłodniejsza niż zwykle.

Czuję się dobrze zarówno w bliskości, jak i sama ze sobą.

Często potrzebuję dużo przestrzeni tylko dla siebie.

Potrafię jednego dnia bardzo kogoś potrzebować, a następnego chcieć uciec.

Potrzebuję częstego zapewniania, że wszystko między nami jest dobrze.

Nie muszę kontrolować relacji, żeby czuć spokój.

Nie lubię czuć, że ktoś czegoś ode mnie oczekuje emocjonalnie.

W relacjach często czuję skrajne emocje.

Kiedy ktoś nie odpisuje, łatwo wpadam w napięcie.

Potrafię zaufać komuś bez ciągłego sprawdzania.

Kiedy relacja staje się poważna, zaczynam się wycofywać.

Trudno mi przewidzieć własne reakcje w bliskości.

Bardzo przeżywam zmiany w relacji.

Bliskość mnie nie przytłacza.

Łatwiej mi radzić sobie samodzielnie niż prosić o wsparcie.

Czasem sama nie wiem, czego chcę od drugiej osoby.

Mam tendencję do nadmiernego analizowania zachowań drugiej osoby.

Gdy coś mnie boli, umiem o tym rozmawiać.

Czasem odcinam emocje zamiast je przeżywać.

Bliskość daje mi jednocześnie ulgę i lęk.

Bliskość daje mi chwilową ulgę, ale nie spokój.

Nie tracę siebie w relacji.

Bliskość potrafi mnie męczyć.

Mam tendencję do wchodzenia w intensywne, niestabilne relacje.

Czasem mam poczucie, że kocham bardziej niż druga strona.

Nie potrzebuję gry, żeby czuć zainteresowanie drugiej osoby.

Bywa, że uciekam w pracę, obowiązki albo zajmowanie się innymi.

Po konflikcie bardzo trudno mi się uspokoić.

Trudno mi odpuścić relację, nawet kiedy mnie rani.

Relacja nie odbiera mi poczucia własnej wartości.

Po konflikcie wolę się zamknąć niż rozmawiać.

Boję się zranienia, ale jednocześnie trudno mi odpuścić relację.

TEST STYLU PRZYWIĄZANIA
Najwięcej odpowiedzi A
Najwięcej odpowiedzi B
Najwięcej odpowiedzi C
Najwięcej odpowiedzi D